Oficiálne stránky Mestského futbalového klubu Detva 0905 318 790 info@mfkdetva.sk

Tréner Peter Košút:

Máme za sebou ďalší prípravný zápas v Podbrezovej s domácim mužstvom, odohrali sme dva rozdielne polčasy, pričom prví polčas sa mi hodnotí ťažko, nakoľko v ňom nie je poriadne čo hodnotiť. Bolo vidieť ako sa niektorí hráči pripravili na zápas už pred odchodom na zápas, v šatni, na rozvičke a ako rýchlo vedia zabudnúť pokyny trénera pred zápasom. Bez pohybu sa hrať nedá, zbytočne sme šetrili krokmi a o presnosti prihrávok ani nehovorím.Spokojný som mohol byť s hráčmi, ktorých som spočítal na jednej ruke a to je málo. Preto sme polčas prehrali 1:0 Cez prestávku sme si osviežili pamäť a hneď to bolo vidieť na výkone v druhom polčase. Aj keď sme prehrávali 3:1 ešte 12 minút pred koncom, svojou bojovnosťou, rýchlosťou a kolektívnym výkonom sme výsledok otočili víťazným gólom v posledných sekundách. Za druhý polčas patrí veľká vďaka a klobúk dole pred všetkými hráčmi. Tak si predstavujem výkony v každom zápase už od prvého hvizdu. Výkony hráča nerobia reči v šatni ale činy na ihrisku.